Oblečení do tanečních

Taneční jsou jedinečnou příležitostí, kde se můžete naučit známé společenské tance.

  • Standartní tance - Walz, Valčík, Foxtrot někdy psáno Fox trot, Polka, Mazurka
  • Latinskoamerické tance - C ha- cha, Jive, Samba, Mambo apod.

Jedná se o společenskou událost, která vyžaduje společenské oblečení.

Pánský oblek

pánské oblečení do tanečních Na prvním místě bude při výběru obleku jeho pohodlnost a až na druhém místě bude vzhled.

Volme vždy tmavé barvy obleku, protože se jedná o společenskou událost odehrávanou ve večerních (tj. hodinách po 18:00 hod). K dispozici máme výběr barev - antracit, granit, tmavě šedou, tmavě modrou apod. Při výběru materiálu se meze nekladou, bude- li oblek lesklý o to více tanečník připoutá svoji pozornost a vynikne v davu.
Oblek nesmí obsahovat nášivky či značky a proto je raději při koupi odstraňte. Všechny kapsy a kapsičky saka rozpárejte. Prodávají se sešité k udržení fazóny saka při jejich skladování a přepravě.

V žádném případě nechoďte s rukama v kapsách.Kalhoty s manžetou opticky zmenšují postavu. Co se týká délky kravat, měla by sahat na dva prsty od země.

U jednořadového saka se poslední knoflík nezapíná. Pod sako se obléká zásadně košile s dlouhým rukávem, který musí o 0,5 - 1cm vyčuhovat ze saka. Délka rukávu saka by měla dosahovat ke kořeni palce ruky. Sako můžete odložit v případě, pokud pod ním máte vestu- neplatí to pokud je ze zadní strany vesta vyrobená z lesklé tzv. podšívkové látky.

Volba barvy kravaty a košile jsou téměř neomezené. Záleží na vašem určitém vkusu. Doba dává přednost barevnosti a pestrosti. Pokud si nevíte rady volte raději světlou jednobarevnou košili. To je osvědčená klasika. Pokud budete znát předem barevnou kombinaci vaší partnerky laďte s ní i vaše barvy.

Další pomůckou pánů do tanečních jsou rukavičky (z hygienických důvodů).

Na prodloužené taneční volte bílou košili a motýlka. Středně světlé a světlé obleky se na tuto událost nedoporučují. Své místo by splňoval, pokud by se jednalo o společenskou událost v letních měsících a konanou do 18.00 hod večerní. Obuv do tanečních volte v tmavých odstínech a meze se nekladou lesku ani matu. Volte vždy šněrovací obuv s koženou podrážkou. Tvar bot volíme vždy tak, aby co nejméně zvětšovala obrys nohy. Usnadníme si tím obratnost a pohyb. Ponožky vždy tmavé, případně tónované barvě kalhot a bot (nikdy ne světlé či bílé).

Čištění pánské obuvi věnujte velkou pozornost. Hlavně je třeba věnovat se oblasti kolem švů. Podrážky čistěte pouze celou plochou kartáče, nikdy ne jen hranou ( mohlo by dojít k přetržení niti a uvolnění švu).

Dámské oblečení

dámské oblečení do tanečních U dívky - zvolte krátké šaty v celku (se širší sukní). Vyvarujte se délce mini.

Lodičky na středně vysokém podpatku (cca 5 cm). Pro lepší stabilitu volíme uzavřenou patu a špičku. Velmi vysoké podpatky nejsou vhodné, vaše nohy by příliš trpěly. Boty bez podpatku jsou dovoleny, ale pro tanec je podpatek lepší. Na trhu jsou k dostání překrásné střevíčky ve kterých se budete cítit jako princezna. Vyberte si kvalitní boty, které jsou předpokladem pro zvládnutí všech tanečních kreací a prvků. 

Vždy si bereme silonky, abychom se nedopustili ve společnosti faux pas.

Vhodným doplňkem Vám budou rukavičky. Nepraktické jsou do tanečních dlouhé róby anebo sukně a halenka, které by vám mohly bránit ve volném pohybu.

U Dámy - společenské šaty krátké či koktailové délky popř. sukně a společenská halenka či top (vhodné svým střihem a materiálem).

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse