Na co se ptát/neptat při pracovním pohovoru

Otázky na které se sami během pohovoru zeptáte a vás hodně prozradí. Vždy je dobré si nějaké otázky předem připravit. Sežeňte si informace o firmě i o pozici na kterou se hlásíte. K dispozici je vám internet, tisk, televize reference známých či bývalých zaměstnanců firmy. Dokažte personalistovi, že máte o pracovní místo opravdu zájem. V případě, že nebudete mít žádné dotazy, budete působit jako uchazeč, který není motivován a o pracovní místo příliš nestojí.

Na co se ptát?

Pozice, o kterou se ucházíte

Pokud vám to zaměstnavatel nepoví sám, zeptejte se na svou budoucí pozici a úkoly, které jsou s ní spojené. Nezapomeňte se zeptat, zda je pozice nově vytvořená nebo existuje ve firmě už delší dobu. Vhodné je se informovat, kdo ji zastával dříve a důvod jeho odchodu. A kdo bude váš nadřízený a kdo podřízený.

 

Budoucí kolektiv

Konflikty mezi lidmi ve firmě. Informujte se jaký bude váš pracovní tým a kolegové s kterými budete trávit velkou část pracovní doby. Kolegové mají zásadní vliv na pracovní atmosféru.

 

Kariérní růst

Dále jaká je možnost profesionálního růstu. Což značí, že jste ambiciózní, chcete se dále vzdělávat a v rámci firmy počítáte s delší kariérou. Informujte personalistu o svých přednostech, znalostech a dovednostech, které souvisí s nabízeným místem. Dejte najevo, že se chcete dále zdokonalovat.

 

Na co se neptat v první fázi pracovního pohovoru?

Není vhodné se ptát na otázky týkající se délky dovolené, výše platu, firemních benefitů. Pokud se dostanete do užšího kola výběru, na tyto otázky budete tázáni.
Před pohovorem se informujte na průměrné výdělky ve firmě a od toho si určete základní představu o svém platovém ohodnocení (částku opravdu zvažte, nepodceňujte svoje znalosti, ale stůjte nohama pevně na zemi).

 

Zdroj: www. superkariera.cz

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse