Pánské vesty

Vesta jako pánský doplněk k obleku

Historie vest jako součásti pánského oblečení je skutečně velmi bohatá a především dlouhá. Již král Anglie, Skotska a Irska Karel II. vyhlásil roku 1666 vestu oficiální součástí formálního oblečení. Během 17. a 18. století byly v módě vesty bohatě zdobené, barevné. Tento trend začal upadat na konci 18. století, kdy se móda obecně stala více strohou a formální. Na počátku 19. století se vestičky zkrátily a celkově zmenšily, staly se nedílnou součástí klasických pánských obleků a žádný pravý gentleman bez nich nemohl být. To platilo téměř do poloviny 20. století. V této době začala ustupovat tato velmi formální móda. Do zcela jiného stylu přenesly vesty filmy jako například Horečka sobotní noci z roku 1977. Zde se stala symbolem disko stylu, který přetrvával i v průběhu 80. let. A jelikož letos slavíme i návrat „osmdesátek", je nám jasné, že vesty jsou opět v kurzu!

Pánské vesty by neměly chybět v žádném šatníku moderního muže. Dokáže Vám ho příjemně zpestřit a obohatit. Vesty jsou výsadou opravdových elegánů. Užívat je mohou všichni muži bez ohledu na věkovou kategorii či událost. Vesty lze použít pro celodenní nošení. Vhodné jsou do zaměstnání, studia, ale i pro volný čas.

Pletené pánské vesty
Už dávno nepatří jen do šatníku našich dědečků. Nosí se k černým kalhotám i riflím, barevně musí ladit s košilí či svetrem. Volnější typ vesty opticky zeštihluje postavu.

Látkové vesty
Jsou nezbytným doplňkem obleku. Vesta dělá z normálního chlápka elegána. Svatební vesta udělá z ženicha muže číslo jedna, odliší ho od ostatních mužů a podtrhne tak jeho úlohu na svatbě.Bývá vhodné sladit barvu vesty s barvou šatů nevěsty, popř. kyticí a s celým laděním svatby.

Zimní vesty

Lze je nosit místo bundy, a to zejména na jaře a na podzim, kdy teploty neklesají pod body mrazu. K dostání jsou také bundy s odepínacími rukávy.

Sportovní vesty
Jsou doplněny o různé nášivky, loga, nápisy, kapsy či kapuce. K dostání jsou odolné proti vodě a větru, takže dokonale ochrání sportovce před prochlazením.

 

 

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse