Eva Filipová

Autorka publikací v oblasti společenské etikety, gastronomie, členka redakční rady časopisu Prestige, Stylenew a mnoha dalších tvůrčích aktivit. Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Eva Filipová měla čtyři roky svoji stránku o jídle v týdeníku INSTINKT a je členkou gastronomické sekce Asociace hotelů a restaurací. Účastnila se mnoha konferencí o moderních trendech hotelového prostředí, gastronomie a etiketě chování pracovníků v hotelovém businessu v Chicagu, Paříži, Londýně, Berlíně, Krakově, Bruneji a dalších zemích. Dlouhodobý, mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí ji přivedl k napsání knih Excellent menu, Česká kuchyně v moderním pojetí, Znovuobjevené recepty, Instinkt v kuchyni. S Evou v ráji, za kterou získala v roce 2014 ocenění – třetí místo v soutěži Zlatý hrozen - nejlepší gastronomická kniha roku. Kniha Czech cuisine a modern approuch dosáhla jako jediná česká kniha o gastronomii velkého uznání v NYC. Je spoluautorkou Zlaté kuchařky.

Pro televizi Prima byla v pořadu Na nože porotkyní spolu se Zdeňkem Polhreichem a Romanem Vaňkem.

Úspěšná a stále aktuální je autorská publikace v oblasti zásad společenského chování s názvem Společenská nápověda. Její kniha o společenském chování V koutě štěstí nehledej -společenská pravidla jsou v módě se stala bestsellerem. Poslední kniha Moderní etiketa boduje má výborné ohlasy u čtenářů, prodejně je velmi úspěšná .

Svoje pravidelné sloupky o společenském chování publikovala Eva Filipová již v deníku Telegraf. V časopisech Patriot ,Katka , apod. Byla lektorkou společenského chování pro 1. ročník Miss české republiky Michaely Maláčové. Pro televizi Noe natočila 12 dílů o společenském chování pro pořad V posteli pod nebesy. V pořadu Sama doma v roce 2014 měla seriál o společenském chování. Je vyhledávaným lektorem společenského chování.

Eva Filipová - Show Jana Krause 3. 5. 2013

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse