Snubní prsteny

Těžko si lze představit událost jakou je svatba bez snubních prstýnků. Už po staletí snubní prsteny symbolizují spojení a potvrzení manželských slibů. Z jakých materiálů mohou být snubní prsteny vyrobeny záleží na Vás. Možností je opravdu spousta. Z materiálů k výrobě snubních prstenů se používá především zlato (žluté, červené, bílé, růžové), dále stříbro, chirurgická ocel, platina nebo pro alergiky vhodný titan. Při výběru prstýnků můžete kombinovat různé barvy zlata dohromady, matné i lesklé materiály. Velice oblíbenou a moderní variantou jsou snubní prsteny s kamínkem ( zirkon, briliant). Kamínek má na prstýnku nevěsta, pro ženicha se volí prstýnek bez kamínku.

Snubní prsteny by si ženich a nevěsta měli vybírat společně a s dostatečným předstihem. Snubní prsteny se nosí na prsteníčku levé ruky, která je blíže k srdci. Tam se také "navléká" zásnubní prsten .Do prstýnků si snoubenci nechávají vyrýt datum svatby nebo jména. Záleží na Vašem výběru.

Rádi bychom se také zmínili o polštářku na prstýnky, kde jsou prstýnky položeny při obřadu. Jde o pěknou svatební dekoraci, která patří ke každé moderní svatbě. Polštářek na prstýnky je k dostání v mnoha barevných provedeních.

Jsou opět zásnuby na vzestupu? Jak sladit zásnubní a snubní prsten?

Je tomu opravdu tak. Zásnuby se těší stále větší oblibě. Snad pro svou romantičnost a chvíle překvapení. Zásnubní prste je symbolem příslibu budoucí svatby. Obvykle jej zdobí jeden čirý kámen. Ideálním kamenem je samozřejmě briliant - symbol čistoty a tvrdosti. Svou roli také velice dobře splní i krásný prsten s velkým zirkonem.

Zásnubní prsten se dle tradice nosí na stejném prsten jako snubní a proto by měla být barva zlata shodná. Zásnubní prsten by měla také vhodně doplňovat snubní prsten. Ideální je jsou li snubní a zásnubní prsteny vyráběny stejným klenotníkem. V poslední době se stále více využívá další varianty - dámský snubní prsten osazen kamínkem. Tím plní roli snubního i zásnubního prstenu.

Musí být oba prsteny totožné?

Jistě že ne. Je dobré když se partneři dokáží shodnout na vzorku. Mnohdy to však není jednoduché. Při výběru je prvotní vědět zda chcete prsteny z bílého zlata , žlutého zlata či v kombinaci barev. Podle toho se pak odvíjí celý výběr. Druhým krokem je zda chcete jednodušší prsten nebo dáváte-li přednosti zajímavějším a složitějším vzorům. Samozřejmostí je také řada prstenů - kde je dámský prsten osazen malými kamínky a to po části nebo po celém obvodu.Prsteny se v neposlední řadě liší šířkou. Pánský snubní prsteny bývá v mnoha případech širší než snubní prsteny nevěsty. Dívkám s úzkými prsty nesluší široký snubní prsteny a naopak dávkám s širokými prsty nesluší snubní prsteny úzké - na prstě se ztratí.

Jak zjistit správnou velikost prstenu?

Jak „uhodnout" správnou velikost zásnubního nebo snubního prstenu? Pokud nechcete partnerku či partnera připravit o překvapení, můžete využít některou z našich nápověd. Uvidíte, žádná věda to není.

Co je velikost prstenu?

Pojem „velikost prstenu" označuje obvod prstu v milimetrech. Velikost prstenu 54.0 tak znamená, že prstýnek má ve svém vnitřním obvodu přesně 54 mm.

Jak změřit obvod prstu?

1)omotání prstu provázkem, na který fixou uděláte značku a výslednou délku změříte (nejjednodušší způsob).Tato metoda zjištění velikosti prstenu má jedno úskalí - nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že bude prsten také navlékat.

2)Tabulkou velikostí prstenů podle vnitřního průměru

Pokud chcete zjistit velikost prstenu měřením vnitřního obvodu (v mm)

3) Měřící kroužky

Dalším způsobem určení velikosti (např. pokud chcete prsten vybrat jako překvapení) je porovnání prstenu (či jen jeho obkresleného obrysu)

Jak dlouho před svatbou vybírat snubní prsteny?
Se svatbou je spojeno spousta věcí, které je třeba zařídit. Prstýnky jsou jednou z celkem podstatných věcí a proto bych nedoporučovala jejich nákup nechávat na poslední chvíli. Výroba na míru trvá obvykle jeden měsíc. Většina párů si prstýnky objednává 2-3 měsíce před plánovanou svatbou.

Závěrem
Lidé, kteří mají rádi klasiku, určitě zvolí snubní prstýnky ze zlata. Čiré bez kamínků, jen lesklé čisté kroužky s rytinou na vnější straně. Ale módní trendy se promítají i do designu snubních prstýnků. Například za posledních 5 let začalo převažovat bílé zlato nad žlutým, kamínky nad vroubkováním. Nejnovější trend je ale pořídit si snubní prstýnky z chirurgické oceli. Praktické, vkusné a navíc za příznivou cenu.
Oblíbenost snubních prstýnků z chirurgické oceli stále stoupá, protože lidé chtějí mít něco originálního a zároveň je to velmi praktické.

Zdroj:www.moda.cz, www.webnode.cz, www.snubni-prsten.cz, www.svetsnubnichprstenu.cz, mogati-diamonds.cz

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse