SMS zprávy

Popularita krátkých textových zpráv (SMS) je v současné době lehce změřitelná prudce vzrůstající křivkou těchto zpráv ve všech světových sítích. V posledních letech se také objevují pokusy o definici, podle které by SMS komunikace měla probíhat.

DESATERO PRAVIDEL PRO PSANÍ TEXTOVÝCH ZPRÁV:

I. Psaní textových zpráv uprostřed dialogu se považuje za stejně neslušné jako telefonování.

II. SMS jsou neformální zprávou, proto se nehodí pro některé menší či větší události v našem životě. Například by se touto formou neměl řešit rozchod s vaším partnerem.

III. Na každou poslanou zprávu nemusíme dostat odpověď.

IV. Na první pohled jednoduchá výpověď, nevinná zpráva, nemusí být stejně pochopena příjemcem. Podobně ošidný je e-mail, kdy text může někdy nenapravitelně ublížit.

V. Nikdy nepište SMS zprávy během řízení automobilu.

VI. Nepoužívejte slangové výrazy.

VII. SMS zprávu lze sledovat. Anonymní zprávu, která by měla zůstat anonymní, můžete poslat z webu počítače.

VIII.
Nevíte, jaký rytmus má osoba, které píšete. A tak opakované pípání může člověka vyrušit z odpočinku. O SMS zprávách platí podobné přijímací hodiny jako pro telefonáty.

IX. Pokud věc spěchá, telefonujte. A pokud na textovou zprávu nedostanete odpověď, má to jistě důvod. Jsou okamžiky, kdy člověk zkrátka nemůže psát SMS zprávy.

X. Ovládejte svůj aparát, nedovolte, aby mobil ovládal vás a byli jste na něm závislí. Nezapomeňte, že se tenhle malý pomocník dá vypnout.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse