Menu - pořadí jídel
Přiklad velké tabule má bodů celkem 36. Nabízejí se dva druhy polévky, prakticky všechny druhy masa v různé úpravě (zvláštní kapitolu představuje pečené, obsahující kuřata, kachny, telecí, zajíce, srnčí, koroptve, bažanty, jazyky, šunky, kapouna a různé přílohy), nechybí několik druhů sladkých zákusků (od černého chlebového dortu přes věnečky a jiné drobnůstky po oplatky a trubičky), zelenina, meloun a nejrůznější nápoje. Voda, pivo, červené a bílé víno musí být k dispozici na stole, později se podávají vzácnější vína, káva, rosolka, slivovice - a pak opět pivo.
Prvním bodem evropského menu je aperitiv, který povzbuzuje chuť k jídlu a jaksi „nabudí“ organismus k ochotnému přijímání potravy. Různé druhy vermutu, becherovka, sherry, vodka, jsou obvyklé varianty. Slivovice se nedoporučuje. Pro zásadní odpůrce alkoholických nápojů může tuto roli sehrát studený vývar nebo ovocná šťáva. Doma si můžeme dát též doušek piva. Hostům podáváme aperitiv před příchodem ke stolu. Buď před příchodem do jídelny, nebo v jídelně před usednutím. O aperitivu musí rozhodnout hostitel, v tomto případě hostům nedáváme na vybranou (kromě lidí, kteří žádají ovocnou šťávu).
Studený předkrm se podává před polévkou, teplý předkrm po polévce. V delším jídelníčku následuje po polévce (nebo po teplém předkrmu) ryba, po ní pak jeden nebo několik hlavních chodů. Ke sladkému moučníku si můžeme dát šampaňské. Úplnost správné tabule doplňují sýry a ovoce. K závěrečné kávě podáváme digestiv (opět jako aperitiv pro dobré trávení), jímž je klasicky koňak, sladký likér nebo sladký vermut.