Svatební kolona

Nejčastější variantou bývá oddělená cesta ženicha a nevěsty. V prvním voze jede ženich se svým svědkem, dále jej následují vozy se všemi svatebními hosty a kolonu uzavírá vůz vezoucí nevěstu a jejího svědka. Přejí-li si snoubenci jet společně, pak v prvním voze jsou oba rodičovské páry, za nimi ženich s nevěstou následováni zbytkem kolony.

Svatební auto nevěsty:

Výzdoba by měla být dominantní a okázalá . Nejčastěji se svatební auto nevěsty zdobí centrálním květinovým aranžmá na kapotě. Toto aranžmá může být kulaté, může mít tvar srdce, nebo pokud nechá nevěsta floristu tvořit, může se jednat o opravdové umělecké dílo. Květiny jsou doplňovány organzou či dalšími přízdobami, díky kterým je svatební auto opravdu hodné vézt nevěstu. Cena takové květinové výzdoby na svatební auto se velmi liší a vždy je třeba individuální konzultace s nevěstou o jejích představách, použitých květech a v neposlední řadě také o tom, zda se bude s autem popojíždět po městě, či se pojede větší rychlostí po dálnici. Podle těchto faktorů se květinová výzdoba na svatební auto připraví, aby cestou nic neuletělo a vše bylo i po jízdě stejně dokonalé, jako před ní. Svatební auto se velmi často dekoruje také medvídky či panenkami, záleží jen na nevěstě, čemu dává přednost.

Svatební auto ženicha:

Jeho výzdoba by měla být vždy skromnější než výzdoba nevěstina auta. Není třeba takové okázalosti a spíše se kloníme k jednoduchým květinovým dekoracím například na oknech mohou být květiny v ampulkách na přísavce, či na kapotu tvoříme decentní květinové aranžmá v čistých liniích, které se spíše bude mužům líbit. Na svatební auto ženich se také, kromě květin, používají dekorace jako cylindr či medvídek, opět záleží na svatebčanech a jejich představivosti.

Svatební auta svatebčanů:

Jedou mezi vozy nevěsty a ženicha a tvoří právě onu svatební kolonu, troubí a upozorňují na tuto jedinečnou chvíli i ostatní, kteří mohou alespoň v duchu popřát budoucím manželům mnoho štěstí do manželství. Svatební auta svatebčanů se dekorují nejčastěji myrtovými věnečky na okénkách či stuhy na anténách, případně také ampulkami s květinou na přísavce.

Pořadí při vstupu do obřadní síně

Následující návod platí pro situaci, kdy do obřadní síně vcházejí všichni svatebčané společně:

1.nevěsta a otec nevěsty

2.ženich a jeho matka nebo jeden ze svědků

3.matka nevěsty a otec ženicha nebo jeden ze svědků

4.družička a družba

5.blízcí příbuzní

6.všichni ostatní hosté

Jinou variantou je tzv. špalír, který vytvoří všichni svatebčané a nevěsta s otcem vstoupí do obřadní síně jako poslední. Projdou mezi svatebčany a ženich si nevěstu převezme. Z pohledu oddávajícího stojí před oltářem ženich vpravo a nevěsta vlevo.

Pořadí při odchodu z obřadu

1.novomanželský pár

2.otec nevěsty a matka ženicha

3.matka nevěsty a otec ženicha

4.družička a družba

5.svědkové se svými partnery

6.všichni ostatní svatebčané

Nevěsta kráčí vždy po pravé straně ženicha.


Řazení vozidel při cestě na svatební hostinu


1.auto s novomanželi

2.rodiče nevěsty

3.rodiče ženicha

4.svědkové a družba s družičkou

5.ostatní svatebčané


Zdroj:www.svatebni-kytice-kvetiny.cz, mojesvatba.cz, svetebnidekorace.cz,svatebni-kytice-kvetiny.cz,svatebnizbozi.cz

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse