Mýty a omyly v kosmetice

Mýdlo - čím více pěny vytvoří, tím je lepší mycí efekt
Právě naopak. Pevná mýdla jsou průmyslově vyráběna s velkým množstvím chemikálií, syntetickými barvivy a parfémy, dobře pění, ale o pokožku příliš nepečují. Pěnící tenzidy neodstraní špínu, ale pleť dehydratují a osmašťují. Vhodná jsou tedy rostlinná mýdla které obsahují výživné oleje, které nezmýdelnatí a s přídavkem bylinek pomáhají pokožku hydratovat a léčit, příliš nepění.

Parfém a UV záření je nebezpečné...
Dříve to platilo, v současné době se vyrábějí bez alkoholu.

Dehydratace pleti při delším pobytu ve vodě
Vyhýbejte se dlouhým koupelím v horké vodě teplejší než 38 stupňů celsia. Zkraťte dobu pobytu ve vaně tak na 15-20 minut. A ještě před tím, než odejdete z koupelny, rychle se vysprchujte vlažnou vodou. Pokud se potřebujete zahřát v horké vodě, tak do vany pro jistotu přidejte také koupelové oleje, které pokožku krásně zjemní ( např. jojobový , kokosový olej).

Při oholení chloupků se zrychlí růst a jejich tloušťka

Holení je povrchová metoda depilace, a proto se chloupky opět velice rychle objevují na povrchu kůže. Chlup je šikmo seříznut žiletkou a proto vypadá, že je silnější a tmavší. Pravda je, že chloupky jsou při holení silnější. Pravda ale není, že rychleji rostou a jsou hustší.

Vybělovače zubů poškozují chrup

V běžně dostupných přípravcích na bělení zubů je bělicí složkou dioxid titanu, který ani při každodenním používání nepředstavuje pro zuby problém. Trable by ale mohl způsobit brusný prášek, který obsahují některé pasty pro kuřáky.

Celulitida postihuje jen obézní ženy

I hubené ženy trápí pomerančová kůže - celulitida. Celilitida je všeobecně známý termín pro označení vrstvy tuku pod kůží. Celulitidu způsobuje oslabování a ztráta schopnosti regenerace kmenových buněk obsažených v kůži. Faktory, které přispívají k celulitidě - nadváha, těhotenství, stárnutí, nedostatek pohybu, špatný krevní oběh i dědičnost.

Kosmetika " zdravotně nezávadná"
Každý pátý kosmetický výrobek (tužky na obočí, řasenky) obsahují rakovinotvorné nitrosaminy.

Doodoranty zabrání zápachu

Pot je bez zápachu, ten způsobují bakterie rozkladem mastných kyselin a solí. Deodoranty potu nezabrání, ale překryjí ho.

Akné se musí hned vymáčknout
Většina dospívajících si myslí, že nejlepší způsob, jak se ho zbavit je vymáčknutí. Ovšem to tak není. Mačkáním pupínek zčervená a zanítí se. Snadno se pak bakterie mohou rozšířit do jiných částí obličeje. Na mačkání odteď zapomeňte!

Čokoláda způsobuje akné
Vědecké výzkumy nepotvrdily, že by čokoláda měla způsobovat akné. Akné zhoršuje nevhodná a příliš mastná strava. Snažte se jíst zdravěji. Kousek čokolády, zejména té hořké, se nebojte. Mezi nejčastější příčiny akné patří především hormony, dědičnost a nedostatečné odstraňování odumřelých buněk, které následně ucpávají póry.

Obočí vytrhávejte výhradně odspodu
Další hloupost, kvůli které si mnoho žen nechává chloupky nad obočím. S čistým svědomím vytrhejte všechny, které vám překáží v cestě za ideálním tvarem!

V chlorovaném bazéně blondýnkám zezelenají vlasy
Za zelený nádech nemůže chlór, ale měď! Pokud jsou bazény špatně udržované, mohou vlasy kvůli obsahu mědi chytit nazelenalý odstín. Ale pouze v případě, že použijete šampon s vysokým pH! Nejvíce háklivé jsou blondýnky, jejichž vlasy obsahují méně pigmentu. Nelichotivému zbarvení zabráníte snadno, po návštěvě bazénu použijte jemný šampon s pH 5,5.

 

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse