Jakou židli si u pohovoru vybrat?

Vždy se snažte nevybírat si židli nejblíž u vchodu do místnosti. Tento výběr symbolizuje váš strach. Pokud si sednete sami od sebe do kouta, evokuje to vaši uzavřenost, trému a nedostatečné sebevědomí.

Pokud máte na výběr z většího počtu židlí, přijměte tu, která je od dveří dostatečně vzdálená.

Tvar stolu

Nejčastější tvar stolu pro toto jednání je čtverec popř. kulatý.

Pokud máte stůl tvaru obdélník či ovál nesedejte si do čela. Zde je místo určené pro privilegované sedící osoby. Je důležité si uvědomit, že nejsou všechny pozice rovnocenné.

Možnosti rozmístění osob u čtvercového stolu

  • Naproti sobě

Značí to nádech konkurence. Pokud jste extrovertní (otevřený) typ bude vám to příjemné. Jste- li introvertní (uzavřený) typ doporučujeme si židli jemně natočit. Tím nenásilně nabouráte pomyslnou útočnou linii ze strany personalisty. Důležitý je oční kontakt !!!

  • Přes roh

Tento způsob rozmístění patří k nejotevřenějšímu a nejpřátelštějšímu. Staví vás do rovnocenné pozice - uvolněná atmosféra. V případě nutnosti se můžete podívat rovně před sebe a na okamžik se očnímu kontaktu s personalistou vyvarujete.

  • Napříč přes stůl

Tato pozice je velmi nevhodná - neupřímnost, nezájem, nízké sebevědomí. Neprobíhá zde přímý oční kontakt. Posadí-li se tak personalista - mírně si pootočte židli směrem k němu.

 

 

Zdroj:www.superkariera.cz

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse