Afrodiziaka

Možná jim přisuzujeme větší vliv, než ve skutečnosti mají, a nebo jsme někdy zase až příliš skeptičtí. Přesto víme, že vytvoření správné atmosféry k milování dokáže zázraky. A pokud si vezmete na pomoc některou z pochutin oplývající afrodiziakálními účinky, třeba se ty zázraky budou dít i ve vaší ložnici. I když nepůjde o uragán vášně, někdy postačí slabý vánek něhy.
Pokud váš partner nemá na erotické hrátky náladu, nepohnete s ním ani kdybyste se na místě změnila v Cameron Diaz. Zkrátka někdy se lidské touhy nemusejí sejít ve stejný čas. Až vás tedy popadne erotické rozněžnění, taková menší lest na partnera nebude úplně na škodu. Neznamená to, že byste měla čarovat nad kouřícím kotlem a vdechovat oblaka výparů ve snaze přivolat si jeho lásku a probudit v něm vášeň - přestože bychom si občas přály, aby stačilo vyslovit kouzelnou formulku a objekt naší lásky by se nám odhodlaně vrhl k nohám. To se však bohužel děje jen v pohádkách, a ani tam to ne vždy končí dobře.
Afrodiziaka lásku nepřivolají, pokud ale svého vyvoleného máte doma a chcete jen zabránit tomu, aby celý večer pochrupkával u televize a pro jednou se měl opět trochu k činu, stačí, když do jídla přidáte jednu z kouzelných ingrediencí a zapálíte pár svíček předstírajíc, že zrovna dnes vypnuli proud. Hříšné myšlenky se pak vkrádají na mysl skoro samy od sebe.

Kouzla a čáry

Představa, že některé potraviny mají kouzelnou moc, sahá do dávných dob Původně měly k čarodějnickým praktikám i blízko. Jednou zc složek lektvarů byly totiž afrodiziakální látky. V minulosti byla víra v jejich schopnosti trochu větší a také se kolem vypití nějakého toho odvaru hodně nadělalo. Pokud bychom měly kvůli probuzení mužského libida několikrát oběhnout dům svého vyvole­ného a nasypat mu před dveře okvětní lístky růží, připadaly bychom si jako cvoci. Ostatně, zamilovanost nás k bláznivým činům nutí tak jako tak.
Božské lahůdky
Svůj název získala afrodiziaka od řecké bohyně lásky a krásy Afrodité. Ta se zrodila z mořské pěny a připlula na lastuře ke břehům ostrova Kypr. Proto jsou afrodiziakální účinky připisovány mořské fauně a flóře. Naši předkové však důvěřovali i jiným plodinám. Erotické touhy podle nich vyvolávala jídla připomínající tvarem erotické části lidského těla (banán, broskev, mušle). Věřilo se, že chuť na sex vyvolávají i ingredience, které v nás nyní vzbuzují spí? odpor než vášně. Z pestré nabídky zahrnující varlata býků, kozlů či jelenů se jako nejschůdnější řešení jeví nastrouhaný roh z nosorožce. Jen ta realizace strouhání by byla jaksi složitá. Ani se nesnažte představit si, jak by se partner tvářil, až byste mu prozradila, že jste do jídla přimíchala trochu sušených a drcených pavouků.
Nyní jsme mnohem střízlivější a spoléháme se raději na vědecké poznatky. Na prokrvení pohlavních orgánů má podle odborníků vliv petržel, celer, hřebíček, kapary, paprika či kopřivy. Srdce nám zase rozbuší chilli, kari a zázvor. K erotickému rozněžnění přispívají i vůně. Na jedné straně ty, které nás povzbudí (pižmo, santalová vůně, šalvěj, saturejka), ale i ty, díky nimž se uvolníme (vanilka, lékořice, levandule, meduňka). Pokud byste chtěli najít nejúčinnější afrodiziakum, asi byste hledali marně. Je jich plno a jejich tvůrcem není jen příroda. Až budete kombinovat všechny ty varianty ve snaze pojistit si výbuch vášně, myslete na svůj žaludek. A víte, co prý vaše erotické touhy . spolehlivě uhasí? Vůně grilovaného masa!

Ústřice

Jsou jedním z nejznámějších afrodíziak a jsou také spolehlivě nejdražší. Důvodem je podobnost otevřené ulity ústřice s ženskými pohlavními orgány. Tato delikatesa byla často na jídelníčcích veřejných domů, které byly také označovány jako „domy ústřic".

Sekt

Bublinky jsou fajn, a nejen ty čokoládové. Ve spojení s alkoholem vyvolávají pocit euforie a také větší chuť na sex. Jen si dejte pozor na množství, v alkoholovém opojení sice budete možná myslet na postel, ale s úplně jinými úmysly.

Chilli

Chilli stejně jako pepř díky své pálivé chuti zrychluje tlukot srdce, dráždí naše smysly a pod něcuje milostné naladění. Spojte štiplavou chuť chilli s dalším afrodiziakem - horkou čokoládou.

Čokoláda

Sladké kakaové čtverečky jsou jednou z nejdostupnějších látek vzbuzujících vášeň. V zázračné schopnosti čokolády věřili již indiáni. Jejích účinků si byl vědom i milovník z nejvěhlasnějších - Casanova. Čokoláda navíc zlepšuje náladu, takže na výmluvy ohledně bolesti hlavy zapomeňte.

Skořice

Skořice se používá hlavně do slaďounkých dobrůtek a nápojů, které nás zahřejí v chladném počasí a vyvolají v nás touhu po milování. Její vůně působí na erotickou fantazii, ovlivňuje také délku pohlavního styku.

Chřest

V chřestu obsažené minerály vám dodají energii a povzbudí k činům nejen erotickým. Hříšné myšlenky probouzí údajně i jeho tvar. Pro pověst afrodiziaka byl dokonce zakázán v penzionech pro mladé dívky, které vedly řádové sestry.

Cibule

Je trochu zrádným afrodiziakem, stejně jako česnek. Zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů a stimuluje libido, v každém případě je ale lepší, když ji konzumujete oba dva.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse