Pivní hry

Bolívie
Minimální počet hráčů je 2 , ideální je pokud ji hraje tak 4-6 lidí. Hráč položí krabičku sirek plochou stranou na hranu stolu a zespoda do ní cvrnká. Krabička po cvrnknutí musí vyletět do výšky, alespoň jednou se otočit o 360 stupňů a dopadnout zpět na stůl. Každá strana nebo hrana krabičky má svoji hodnotu.Pokud hráč shodí při cvrnkání krabičku ze stolu, sám musí vypít velkého panáka. Pokud ji nedokáže cvrnknout tak, aby se alespoň jednou otočila, pije malého panáka. Hra běží ve směru hodinových ručiček.

  • padne stejná plochá strana krabičky - nic
  • padne opačná plochá strana krabičky - jeden lok
  • padne dlouhá hrana krabičky - malý panák
  • padne krátká hrana krabičky - velký panák

Cesta do lesa a zpět
Každý si objedná malé pivo. Odvážnější mohou velké pivo, ale pozor z tohoto lesa se nikdo nikdy nedostal. Pokaždé když se napijete, tak sklenici musíte dolít do okraje zelenou. Až máte celé malé(velké) pivo krásně zelené znamená to, že jsi v lese. Z lesa se dostanete tak, že pokaždé, když se napijete, musíte opět dolít sklenici pivem po okraj. Až je sklenice opět celá plná piva, jste z lesa venku.

Peru
K této hře potřebujete balíček karet a pivo. Hru zahájí hráč, který si sejme nejvyšší kartu. Poté se hráči střídají ve směru hodinových ručiček. Hraje vždy ten hráč, co je na řadě proti následujícímu. Každý z nich sejme balíček a ten, který si sejme nižší kartu, pije jeden lok ze svojí sklenice. Pokud se stane, že mají stejnou hodnotu karty, snímají ještě jednou. V tomto případě se hraje už o dva loky, tři loky atd. Sejme- li někdo eso, tak ten, který prohrál musí vypít zbytek piva. Nesmí se sejmout pouze jedna karta a ani se nesmí sejmout celý balíček. V průběhu hry může každý hráč balíček kdykoliv zamíchat.


Kapitán Puf
Hra je určena pro více hráčů. Vybraný člověk musí složit zkoušku na kapitána Pufa. Jednou se napije a přitom drží sklenici palcem a ukazováčkem. Rukou musí udělat pohyb jako by smekl klobouk. Dále řekne: „Kapitán Puf Puf pije podruhé podruhé". Dvakrát se napije, sklenici drží navíc prostředníčkem a ruku dvakrát smekne. A nakonec řekne: „Kapitán Puf Puf Puf pije potřetí, potřetí a naposled, dvakrát se napije napotřetí dopije co mu ve sklenici zbylo, sklenici drží navíc prsteníčkem a třikrát rukou smekne. Pokud se mu to podaří udělat v pořádku stává se novým kapitánem. Určuje kdo bude další na řadě. Pokud úkol nesplní musí vypít zbytek své sklenice a na řadu jde další hráč.

Flaška

Pro tuto hru musí být minimální počet hráčů dva. Hráči sedí kolem stolu a doprostřed stolu položí prázdnou lahev. Hráč, který začíná ji roztočí a po zastavení na koho míří hrdlo láhve musí splnit úkol. Pokud úkol nechce splnit musí se vykoupit fantem (jeden panák) Po splnění úkolu nebo fantu roztáčí láhev hráč který měl úkol plnit.

Zdroj: www.prokopparty.com, cs.wikibooks.org, www.hrybezhranic.wbs.cz

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse