E

Emotivnost - své city prožíváme, dokážeme je dát najevo, ale nenecháme se ovládat jenom jimi a nevnucujeme je jiným lidem.

Empatie - umění vcítit se do druhého, podívat se na věc jeho očima.

Emotikon - tříznakový symbol ASCII znaků, vyjadřující náladu pisatele e-mailové pošty.

Empírový styl - styl odívání za vláda Napoleona I. (v prvních desetiletích 19. století) s rovným, splývavým střihem šatů a kabátů. Naznačený pas začíná již pod prsy. Móda se k této inspiraci stále vrací.

English (ingliš) - po anglicku, uvnitř růžové maso

Entrecote double (ántrkót dabl) - dvojitý roštěnec bez kosti

Entremetier (ántrmetijé) - předkrmář

Estetičnost - hraje velkou roli při vytváření prvního dojmu o člověku - má vliv na celé jeho chování a projevy ve společnosti. Člověk se zanedbaným zevnějškem nebo těžko přijatelnými návyky nemůže očekávat, že bude vítaným společníkem. Smysl pro krásu nejen obohacuje, ale vytříbený vkus je také celkovým obrazem jeho osobnosti.

Etika - slovo pochází z řeckého slova, které znamená mrav, jedná se o filozofickou vědu zabývající se teorií morálky. Jde o nauku o původu a podstatě morálního vědomí a jednání, o mravnosti jako společenské stránce života člověka. Z hlediska svědomí pak dělíme tyto úkony na dobré a zlé, užitečné a škodlivé.

Etno móda - látky a vzory, které jsou ovlivněné tradičním oděvem národů na celém světě. Prvky lidových krojů z celého světa zpopularizoval hippie styl a Yves Saint Laurent. Ento znovu ožilo v globálním mixu stylu 90. let minulého století.

Extra dry (extra dráj) - velmi suchý, bez cukru

Extra trocken (ectra trokn) - velmi suchý

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse